Dlaczego warto otworzyć rachunek bankowy online?

Dlaczego warto otworzyć rachunek bankowy online?

2 września 2019 Wyłączono przez Franek

Otwarcie rachunku pozwala na prowadzenie operacji bankowych z dowolnego miejsca i o każdej porze – zajmuje tylko kilka minut, a pozwala na komfortowe zarządzenie finansami. Zobacz, jak to zrobić.

Konto internetowe to najtańszy rachunek w ofercie banków. W większości banków można je założyć online – szybko i wygodnie. Obecnie w zasadzie nie różni się ono od tradycyjnego konta.

Otwórz rachunek zdalnie

Można szybko otworzyć rachunek w wybranym banku online – bez konieczności wychodzenia z domu, stania w kolejce lub zapisywania się w banku na potkanie. Rachunek online daje wiele możliwości – możesz zarządzać swoimi finansami 24h na dobę, sprawdzić stan rachunku, wykonywać wygodnie przelewy (zapłacić za mieszkanie, zakupy itd.), ustawić zlecenie stałe, ale też inwestować.

Korzyści z posiadania rachunku online

Posiadanie rachunku online oznacza wiele korzyści – wiele zależy jednak od konkretnej oferty wybranego banku. Zazwyczaj poza podstawowymi zaletami wymienionymi powyżej, są to to między innymi duże możliwości inwestycyjne – obligacje, akcje, kontrakty terminowe na największych giełdach światowych; mobilność – inwestycje przez Internet i smartfon, wsparcie analityczne, sprawdzone narzędzia inwestycyjne itd.

Jak założyć konto online?

Internetowe konto bankowe można założyć w placówce banku albo przez Internet. Wystarczy wypełnić i przesłać specjalny formularz – wniosek o otwarcie konta, który można znaleźć na stronie wybranego banku. Wiele banków kontaktuje się z klientem po otrzymaniu wniosku – dla upewnienia się i z powodów bezpieczeństwa danych. Często umowa wysyłana jest kurierem – wystarczy ją podpisać i oddać kurierowi, aby dostarczył ją do banku.

Można jeszcze prościej

Najszybszy sposób na otwarcie konta internetowego opiera się na tzw. przelewie weryfikacyjnym. Nie jest to jednak praktykowana metoda przez wiele banków. Proces jest przeprowadzony w całości online i zajmuje dosłownie kilka minut. Po wypełnieniu wniosku o otwarcie rachunku należy wykonać przelew na kwotę 1 zł w celu weryfikacji danych wnioskodawcy. Oszuści wykorzystywali jednak tę metodą do wyłudzania danych, dlatego też nie jest to metoda praktykowana przez wiele banków.

Lenka / pixabay / Comfreak