Aż 100-procentowe dotacje do wymian okien w 2023 roku?

Aż 100-procentowe dotacje do wymian okien w 2023 roku?

4 stycznia 2023 Wyłączono przez Franek

Grupa partnerów i uczestników Koalicji Termomodernizacji na początku roku poinformowała o wyjątkowo atrakcyjnej możliwości wymiany okien i drzwi w programie Czyste Powietrze. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.

Dla kogo dofinansowanie do wymiany okien?

Koszty ogrzewania rosną, dlatego chętnie szukamy sposobów, które pomogą nam obniżyć wydatki. Dzięki odpowiedniej termomodernizacji domu można zaoszczędzić co najmniej 40 proc. energii cieplnej. To ogromna korzyść, a dodatkowo środki przeznaczone na wymianę okien i drzwi oraz na ocieplenie ścian mogą podlegać zwrotowi – mowa o dotacjach z programu Czyste Powietrze. Ich wysokość to od 40 do aż 100 procent wydatków netto.

Wymiana okien i drzwi niemal za darmo?

Konkretna kwota zależy od dochodów właściciela domu. To pierwszy raz w historii programu Czyste Powietrze, że wymiana okien (np takich https://artel-art.pl/oferta/okna-z-pcv/) i drzwi jest możliwa nawet za darmo. Taka okazja powinna zdecydowanie zainteresować właścicieli domów, którym zależy na dociepleniu swoich czterech ścian, ale do tej pory ich domowe budżety im na to nie pozwalały.

Partnerzy Koalicji Termomodernizacji

Można skorzystać także z usług tzw. doradcy ds. dotacji. Partnerzy Koalicji Termomodernizacji starają się przekazać wiedzę o programie Czyste Powietrze. Oferują też wsparcie w pozyskaniu środków na termomodernizację. Powołano doradców ds. dotacji – są to wykonawcy usług budowlanych z doświadczeniem. Udzielają porad, dzielą się widzą, nadzorują projekt i pomagają potrzebującym wypełnić odpowiedni wniosek. Ich rolą jest poprowadzić zainteresowanych krok po kroku przez proces termomodernizacji domu.

Informacje na temat akcji Czyste Powietrze są dostępne na stronach internetowych producentów oraz w mediach społecznościowych Koalicji Termomodernizacji. To ważny wkład w popularyzację idei czystego powietrza w naszym kraju.

Kar, f: JESHOOTS-com / pixabay