Korzyści posiadania karty kredytowej

Korzyści posiadania karty kredytowej

9 czerwca 2022 Wyłączono przez Marcin K.

Karta kredytowa znajduje się w ofercie większości banków. To podstawowe narzędzie płatnicze, ale pełni również rolę produktu kredytowego. Zapewnia atrakcyjne warunki spłaty zadłużenia oraz dużą elastyczność. Pozyskane w ten sposób dodatkowe środki można przeznaczyć na dowolny cel i nie trzeba o nim informować banku. Poznaj najważniejsze korzyści posiadania karty kredytowej.

Karta kredytowa dostępna od ręki

Karta kredytowa to usługa będąca w podstawowej ofercie instytucji bankowych. By ją uzyskać, trzeba jedynie złożyć odpowiedni wniosek w banku, następnie otrzymuje się indywidualny numer karty. Działa na podobnej zasadzie jak limit kredytowy, ale środki dodatkowe są w formie karty i są pobierane z rachunku kredytowego usługobiorcy.

Karta kredytowa jest przydatna na co dzień, a także w sytuacjach zaskakujących. Zapewnia bezpieczeństwo finansowe, jest pod ręką, gdy trzeba znaleźć pieniądze na niespodziewany wydatek – jak m.in. naprawa usterki w domu czy awarii auta, leczenie zęba lub skorzystanie z pomocy fizjoterapeuty.

Główne korzyści, jakie daje karta kredytowa

Gotówka bez ryzyka zadłużenia. Dużym plusem jest brak formalności związanych z zaciągnięciem kredytu. Karta kredytowa zapewnia m.in. komfort, swobodę, płynność finansową, bezproblemowy dostęp do dodatkowych środków bez składania dodatkowego wniosku o pożyczkę, a także bez odsetek czy prowizji – w ramach okresu bezodsetkowego. Gdy on minie, bank może jednak naliczyć odsetki. Poza tym w wielu bankach jest też możliwość spłaty zadłużenia na raty.

Dostępna dla każdego. Karta kredytowa to oferta dla każdego, kto ma ukończony 18 rok życia. Bank nadaje indywidualny dla każdego klienta numer karty kredytowej, a potem właściciel określa PIN dostępu. Ważną kwestią jest jeszcze wysokość limitu na karcie – ustala go bank na podstawie historii kredytowej i wpływów. Poza tym kartę tę można otrzymać bez wychodzenia z domu – umowę można podpisać przez Internet albo przez kuriera.

Bezpieczeństwo. Dzięki usłudze 3D Secure płatności internetowe są całkowicie bezpieczne.

Wygoda. Brak gotówki czy środków na koncie często jest problemem w sytuacjach losowych, a taka karta to dostęp do dodatkowych pieniędzy w każdej chwili i bez tłumaczenia, na co są one aktualnie potrzebne właścicielowi karty i konta. Dzięki niej nie musisz nosić przy sobie gotówki w portfelu.

Można płacić kartą kredytową z poziomu telefonu albo komputera. Korzystając z karty kredytowej, można wypłacać gotówkę z bankomatu, realizować płatności bezgotówkowych czy zlecać przelewy w sklepach online.

Moneyback. Wiele ofert daje możliwość korzystania z systemów typu moneyback, czyli zwrotu części środków za przeprowadzanie transakcji kartą. W określonym terminie bank przelewa na konto klienta część wydatków poniesionych przez niego w poprzednim miesiącu rozliczeniowym.

Bezpieczne zakupy. W razie konieczności, np. kradzieży, można kartę zastrzec. Zrobisz to szybko w oddziale banku, telefonicznie lub online.

fot. AKuptsova / Pixabay